Рятував творчістю у перші дні війни: піаніст, який грав на львівському вокзалі, випустив сольний альбом

Сер 15, 2022
Фото: Aleх Pian

Відео піаніста Олексія Карпенка (Aleх Pian), який перевіз фортепіано на Львівський залізничний вокзал та грав на ньому в перші дні війни під звуки сирени – облетіло весь світ.

Про його історію та творчість, що підтримувала українців, які тікали від жахіть війни, написали The New York Times; The Wrap; Daily Beast; Forbes; Ceske noviny; Outriders; Onet; Artillery та багато інших ЗМІ. А всесвітньо відомий композитор, автор музики до голлівудських фільмів Ганс Ціммер на свому концерті в Лондоні показав відео, як Олексій виконує його музику до фільму “Time”.

Після цього молодий львівській піаніст отримавпідтримку зі всього світу, а за його творчістю почали спостерігати у соціальних мережах тисячі користувачів.

На прохання фанів Олексій під псевдонімом Aleх Pian записав

свій перший сольний альбом “Emotions of War” («Емоції війни»).

До нього увійшли п’ять авторських композицій – “Beginning”, “A world turned upside down”, “Hope”, “Struggle”, “After all”.

Усі вони втілюють емоції, які переживає людина і музикант під час воєнних подій в Україні – від люті до надії, від заціпеніння до того моменту, коли знаходяться сили до боротьби.

Для мене було важливо написати ці твори та виразити свої емоції. Маю надію, що моя музика зігріє і дасть віру й сили у найскрутніші часи.

Тому що дуже складно тримати в собі переживання за свою країну і народ, вони потребували втілення у творчість, – розповідає піаніст про свою музику.

Альбом творився впродовж весни 2022 року на студії Jenny Records, разом із продюсером Михайлом Олійником і звукорежисером Мар’яном Криськівим.

Цей проєкт вдалося втілити, зокрема, завдяки фінансовій підтримці прихильників зі всього світу.

Тим часом Aleх Pian працює над новим альбомом:

В майбутньому я хочу записати альбом спокійної музики для релаксу, адже багатьом людям зараз це дуже необхідно. Він буде певним антистресом, заспокоюватиме і заряджатиме людей спокоєм, зніматиме стрес й переживання.