DONBA₴GRL представила пісню на вірш Лесі Українки та кліп присвячений боротьбі з депресією

Чер 7, 2024
Українська співачка та композиторка Вікторія Лелека розпочала новий авант-поп проєкт DONBA₴GRL, випустивши пісню на вірш Лесі Українки та кліп присвячений боротьбі з депресією.
Фото: DONBA₴GRL

Українська співачка та композиторка Вікторія Лелека розпочала новий авант-поп проєкт DONBA₴GRL, випустивши пісню на вірш Лесі Українки та кліп присвячений боротьбі з депресією.

Це не просто новий проєкт, пісня чи кліп. Це результат мого рішення залишитися. І жити.

Вікторія відома завдяки саундтреку “Зозуля” до серіалу “І будуть люди” та як лідерка гурту LELÉKA, що існує в Берліні з 2016 року.
Співачка родом з маленького шахтарського містечка, та вже 10 років живе у Німеччині. Довгоочікувана перша пісня «zbroya» розповідає про боротьбу з внутрішнім мороком та пошук бажання, сили та потреби жити далі. Партію хору заспівав акапельний фольк ансамбль з Донецька «ДИВИНА», якому довелося тікати від російської агресії вже двічі: у 2014 та 2022. В аранжуванні також чутно старовинні українські традиційні духові інструменти, на яких заграв Максим Бережнюк.

Кліп створено мультикультурною командою (близько 30 людей з різних країн: Україна, Німеччина, Японія, Австралія, Польща, Англія).

Надзвичайним є те, що всі так надихнулись креативним процесом, що маючи лише
невеликий грант, нам вдалось зняти кліп, який мав би коштувати 100.000 €.

Надихнути та зібрати таку велику команду навколо DONBA₴GRL Вікторії вдалось не тільки через якість її нової музики та глибину творчих ідей, а і через свою особисту історію, адже остаточне рішення створити проєкт співачка прийняла, коли лежала у важкому стані в психіатричній лікарні.

Тема психічного здоров’я дуже важлива для всіх нас. Кількість людей, які страждають від депресії/суїцидальних думок, у всьому світі з кожним роком стрімко зростає. Війна ж ще більше посилює цей показник. Тож даний кліп — це наша гуманістична заява засобами мистецтва допомогти людям знайти внутрішню силу, щоб продовжувати жити. Меседж простий: ми всі один для одного можемо бути причиною вірити в добро.

Пісня «zbroya» – лист любові та підтримки від DONBA₴GRL до тих, хто бореться з пітьмою депресії.

ДЕБЮТНИЙ міні-альбом вийде восени 2024 року.