FIINKA написала пісню «Довбуш» на основі легендарної пісні

Гру 3, 2022
Фото: FIINKA

FIINKA написала пісню «Довбуш» на основі легендарної пісні про Довбуша «Ой, попід гай зелененький».

Ми створили музику з максимальним збереженням гуцульської автентики в сучасному контексті. Написала я то всьо за два дни до почєтку войни. Коли вже мо@ські танки стояли на наших границах.
Писала з думкою про то, шо нам нема шо боятиси, бо в наших хлопців тече опришківська кров, кров справжніх супер-героїв. Таєк Довбуш (найвідоміший з опришків) мужній, справедливий, безстрашний – то будь-яка дівчина хтіла би собі такого в господарстві😄. А дивітси єк всьо си склало: направду зараз дівки мліют за нашими героями – за супер-героями, бо інакше наші ЗСУ не назвеш.
І от я впевнена, шо ця супер-сила тече у нас по венах, бо передається нам з покоління в покоління.

Я добре усвідомлюю всю відповідальність. І єк мені віпаде така місія представляти Україну в Європі, я буду впевнена в своїх силах єк ніхто й ніколи. Я завжди усвідомлювала себе на своїй рідній землі, вона дає мені сили бути тим, ким я є. Це – внаправду найкрутіщє відчуттє на світі. І саме це має почути Європа зараз. Почути і відчути.

Шє я хочу, шоб Європа почула, єк шє може звучати Україна. Я хочу, шоб ввес світ почув про гуцулів, шоб не стояло більше питання – а на якій мові вона говорит? Шоб всі розуміли, шо це – прекрасний, унікальний говір української мови, яким розмовляв наш герой Довбуш, яким писав Стефаник, який звучить у легендарному фільмі «Тіні забутих предків». За цим говором стоїт величезний пласт культури. Я хочу, шоб люди почали цікавитись Гуцульщиною, я хочу, шоби люди зачєли направду цінувати і шінувати своє. От тогди й буде нашя перемога. По всіх фронтах!