Співачка Gayara працює над піснею про людей, для яких футбол – це не розвага, а життя, а також ділиться своєю історією успіху.
Відео на трек «Біль війни» стало вірусним в Тік-ток, а нова пісня, яку написала Gayara для рівненського футбольного клубу «Верес», має усі шанси стати не офіційним гімном ФК «Верес». Про музичне відео «Біль війни» та про нову пісню для футбольного клубу, читай в нашому інтерв’ю.
– У тебе це уже не перше інтерв’ю, але хочу запитати: чому «Gayara»?
– Я дуже багатогранна енергійна дівчина. Я люблю бути різною: і ніжною, і драйвовою, і вольовою, і пристрасною, і спокійною – така і моя творчість.
Виходячи з таких різних станів, мені потрібно було обрати моє сценічне ім’я артиста, яке несе сенс і характеризує мене як творця. Я пишу пісні українською.
В мене досить багато пісень патріотичного характеру. Коли вперше приміряла собі сценічне ім’я Gayara (Гаяра), я відчула тепло і силу.
А коли з’ясувала значення цього імені – вирішила остаточно стати Гаярою.
Гаяра має слов’янське походження: частина «га» означає «рух вперед», а «яр» походить від Бога Ярила. Бог ярило – це Бог весни, енергії, молодості, творчості і пристрасті.
Все це поєднується в мені.
– Скільки людей працює зараз над проєктом?
– Є менеджмент – декілька головних людей, на яких базується проєкт «Gayara». Ще є 10-12 людей, в залежності від поставленої задачі, які підключаються до виконання завдань. Адже проєкт артиста складається з багатьох міні проєктів. Наприклад, одна пісня має певну концепцію, ідею створення, стилістику.
Інша пісня – кардинально інший задум, інше бачення. І тут необхідне залучення нових людей. Це враховуючи той фактор, що багато роботи я роблю самостійно: пишу слова, музику, придумую відеоряд до музичного відео, шукаю локацію, організовую людей, пишу розкадровку, вношу корективи в аранжування, графіку тощо.
Взагалі робота всієї команди – дуже важлива. Для мене дуже цінно не тільки професійні якості, а й людські.
Важливо, яку енергетику в процес вносить та чи інша людина і коли пазл складається – виходить дуже гарний результат. Це справді велике задоволення знайти своїх людей, які розуміють тебе без слів.
– В тебе перші сингли виходили більш в dance, pop жанрах, а зараз – це лірика, акустика з сумними текстами. Що сталось? Чому такі зміни?
– Війна в країні, жахлива війна. Я не могла не заспівати про все це жахіття. Особисто мені написання пісні «Біль війни» допомогло пережити війну.
Ніби все, що мені стискало, боліло, я виплакала, викричала і відпустила. Мій стан близько двох місяців війни був такий, як ніби кожного дня ховають по тридцять осіб твоїх рідних людей. Десятки українців помирали, міста і люди після окупації… На це було дуже страшно дивитися. Це був якийсь сон, який не закінчувався.
Проте така сумна пісня в мене єдина. В мирний час я писала не сумні пісні, і одна з них – «Я –українка» .
– Недавно відбулась прем’єра «Біль війни». Розкажи про кінокліп «Біль війни». Який у нього бюджет? На яких локаціях і скільки часу знімали?
– Музичне відео «Біль війни» – це перша моя режисерська робота.
Я дуже переживала. Адже хотіла зробити так, як собі уявляла, щоб в кадрах відобразилася та картинка, яка була в моїй голові.
Спочатку обговорила всі деталі з людиною, яка займається монтажем відео. Він мені розповів детально, що потрібно для максимально точного відтворення ідеї.
Для початку мені потрібно було знайти локацію і, бажано, щоб це було не далеко, адже бюджет був мінімальним.
Я обрала, в першу чергу, поїхати на Вишневу гору – це найбільше місце в рівненському районі, яке навігатор показав на карті.
І тут все почало розгортатися найдивовижнішим чином.
Спочатку заблудилася, навігатор повів мене іншою дорогою, проте завдяки цьому я знайшла ржаву обпалену машину і це вже було першим чудом.
Адже де взятися обпаленій техніці на околиці мирного села перед полем, де працюють фермери.
Я фотографувала все, щоб поті вибрати необхідні локації.
Потім я все-таки потрапила в місце призначення, там я побачила і стежку, і міст, і пагорб з прекрасним видом на Вишневу гору.
Найбільше мене здивувало, що там була викопана навіть яма, правда всередині з бетонними конструкціями, як для підключення водостічних труб.
Нам не підходили бетонні конструкції в ямі, ми вже думали все-таки викопати нову яму, проте саме в знімальний день була викопана ще одна невеличка ямка, яка нам ідеально підійшла для зйомки. Коли визначилася з локацією, я зробила розкадровку, знайшла акторів через знайомих, з якими ми безпосередньо зустрілися на знімальному майданчику. Зробила повний список всіх речей – від шпильки у волоссі і до військової форми акторів. Вся організація в мене зайняла один тиждень.
Бюджет за весь відео кліп склав орієнтовно п’ятсот доларів. Вся команда, яка працювала над кліпом, складалася з восьми людей. Все відзняли за один день.
– Чи плануєш в майбутньому колаборації? З яким артистом чи гуртом хотіла би попрацювати в якості артиста або автора пісні?
– Відверто кажучи, я ще не насолодилася своєю творчістю та повністю не відкрилася своїм слухачам. Дуже хочу реалізувати все, про що я пишу, все, що важливе зараз.
В мене багато творчих планів, в які потрібно максимально заглибитися, не відволікатися.
А будь який дует – це інші вібрації, інші енергії, в які теж потрібно поринати, довіряти, відчувати, щоб вийшов гарний результат.
Поки що в мене не має бажання для створення та запису дуетної пісні. Я ще не виконала те, що я задумала.
На рахунок співпраці з іншими авторами – зараз відповісти дуже складно. Мені зараз є що сказати в своїй творчості, тому я поки що не відчуваю потреби в колабораціях.
А далі – час покаже. Можливо, коли я познайомлюся особисто з артистом, який буде близьким по духу, цінностям – ми спонтанно створимо хіт, якого навіть не очікували.
Все може бути.
– Хто з сучасних артистів, гуртів для тебе є прикладом для наслідування? Хто з них, можливо, тебе надихає?
– В кожного артиста свій шлях, кожен з артистів має свою цінність, своє значення, значущість. Але , щоб сказати про приклад для наслідування, не можу.
Тому що я бачу свій власний шлях розвитку, в мене інші пісні, темперамент, підхід. Ми всі різні.
Я вважаю, що всі роблять помилки, і приклад для наслідування дуже хиткий та уявний. Те, що підходить комусь, не підходить мені.
Якщо дивитися глобально, то в нас кожен артист – це приклад для наслідування.
Кожен створює, кожен подає дуже цікаво, постійно вдосконалюється, працює над собою. Це також величезна робота на інформаційному фронті.
Я поважаю кожного. Якщо вибрати, хто з артистів мені близький по духу, зі сторони творчого вираження, енергії, емоції, вокальній подачі – це Артем Пивоваров.
Дуже відчувається, як він пропускає кожне слово через себе. Це дуже цінно для мене, як артиста.
– Які у тебе плани на вересень? Що ми побачимо нове від Gayara?
– Наразі готується прем’єра пісні, яку я написала для футбольного клубу «Верес» під назвою «Перемога». Цей відео кліп – міні історія перемог ФК «Верес».
Нова пісня буде про людей, для яких футбол – це не розвага, а життя. Пісня «Перемога» – це пісня – самоствердження; це пісня досвідченої, перспективної команди професійних футболістів, які впевнено йдуть до своєї перемоги.
Це та пісня, на яку мене надихнули вболівальники клубу «Верес» своєю щирістю, відкритістю, повною віддачею в процес футболу.
Цю шалену енергію я втілювала в пісні. Там будуть передаватися саме ті емоції, переживання, драйв, радість, щастя, які футболісти відчувають на полі, коли вони забивають гол. Я дуже надіюсь, що ця пісня стане для них рушійною силою, яка буде давати їм сил, мотивації, удосконалення ще на більшу кількість перемог і нових висот.
Прем’єра пісні кліпу «Перемога» планується на день першого матчу на рівненському стадіоні «Авангард» 1 жовтня.
– Що побажаєш нашим читачам?
– Я побажаю довіряти собі, довіряти своїй інтуїції, реалізовувати всі задуми на скільки це можливо.
Повірити, що та ціль, яку ви вважаєте захмарною, поступово стане здійсненою, якщо ви будете діяти. Не чекати, коли станете впевненим у собі.
Впевненість напрацьовується в результаті досягнення цілей.
Зараз важливо розвернути увагу на себе, прислухатися до того, що ви відчуваєте, що хочете, яким хобі хотіли б зайнятися.
Я вірю, що великий успіх складається з маленьких результатів. Важливо озвучити собі можливості, а не зосереджуватися на невдачах.
Спілкувався: Віталій Шуляр.
Фото: надано менеджментом Gayara