Gorim! презентував мотивуючу “Колискову” сили та спротиву української нації

Сер 20, 2022
Фото: Gorim!

Учасник шоу “Голос країни” та фіналіст проєкту “Хіт-конвеєр” Gorim!, презентував пісню, навіяну фрагментом із Прелюдії і фуги №2 Всеволода Задерацького. Композиція отримала назву “Колискову”.

Робота дійсно заколисує та огортає магією музичного супроводу, над яким працював саундпродюсер Yuzvik.

“Колискову” – це присвята героям, що боронять нашу країну, тим людям, які знаходяться далеко від дому та не можуть заспівати колискової своїй дитині перед сном чи просто повечеряти разом з рідними.

Ця робота для мене знакова. Бо я вперше працював над піснею, надихнувшись твором українського класика”, – коментує Gorim!, – Так ще весною я отримав пропозицію взяти участь у просвітницькому проєкті “ДеУкраїнізована Музика” від порталу “МУЗВАР”, де головною метою стояла популяризація українських митців-композиторів, яких російська імперія катувала, а твори знищувала чи привласнювала.

Не дивно, що таку потужну музичну роботу Gorim! вирішив запрем’єрити напередодні головного свята країни – Дня Незалежності.

Ми доторкнулись до національної музичної спадщини, додавши сучасне звучання та актуалізацію тексту через війну в Україні, що знову розв’язала перероджена російська імперія. Як ніколи боляче звучить фраза “Колискову я заспіваю вам не скоро …” у розрізі жахів воєнного часу…, – діляться думками Yuzvik та Gorim!

Символізм у рядках пісні непомітно перейшов і на візуальне оформлення роботи для стрімінгів. Перед тим як зробити обкладинку треку Оленою Коногоровою була створена витинанка.

Просте, але з любов‘ю та дбайливо оздоблене вікно – це символ дому, який створює для себе сім’я. Квіти складаються в сумний сонний ансамбль, захисний ореол навколо дому, що обвиває його і допомагає позбутись тривожних думок. Вікно заквітчане маками, сон-травою та духмяними травами. Наче, з їх допомогою, воно намагається приборкати тривогу через те, що твоя колискова ще не скоро за ним прозвучить., – коментує свою роботу мисткиня.

Спільна робота Gorim! та Yuzvik вже збирає схвальні відгуки та оцінки у мережі.

Коментарі фанів, що отримали ексклюзивну можливість почути “Колискову” за тиждень до прем’єри, змотивували Gorim! зробити екранізацію пісні.

Тож, вже на початку осені відбудеться презентація відео на композицію, а разом з тим і проєкт “ДеУкраїнізована Музика”, учасниками якого стануть Gorim!, TVORCHI, MELOVIN, SOWA, LAUD, Kateryna Biehu та інші

Задерацький Всеволод Петрович — український композитор і піаніст. У 1926 вперше був заарештований та ув’язнений у рязанській в’язниці, все написане композитором до цього часу було знищено. У 1929 отримав дозвіл жити і працювати в Москві, з 1930 значився штатним композитором Всесоюзного радіо.