Ніна Матвієнко: цікаві факти з життя легендарної співачки

Січ 31, 2024
Ніна Матвієнко
Фото: Ніна Матвієнко

Пішла з життя Народна артистка України Ніна Матвієнко, про її смерть повідомила донька Тоня.

Ніна Матвієнко була символом високої музичної майстерності та національної гордості. Її музика, голос і виразність виступів зачаровували слухачів як в Україні, так і за кордоном. Ніна Матвієнко – це справжня національна скарбниця музичної культури.

Цікаві факти з життя:

Ніна Матвієнко, була п’ятою дитиною в селянській сім’ї Митрофана Устимовича та Антоніни Ільківни Матвієнків, де було 11 дітей. Щоб якось полегшити собі життя, батьки вирішили віддати Ніну до інтернату.

Була солісткою вокальної студії при Державному заслуженому українському народному академічному хорі імені Григорія Верьовки.

В 1991 році стала солісткою якого вона в Національному ансамблі солістів «Київська камерата».

Матвієнко заочно закінчила філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка і активно займалася літературною творчістю.

Ніна Матвієнко 1995 року зіграла 16 вистав з американським театром La Mama E.T.C. (Нью-Йорк, США).

Голова журі Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик, що проходив 1–3 квітня 2011 року в Львівській філармонії.

Отримала всеукраїнську премію «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Знакова постать» (2006).

21 січня 2006 року указом Президента України Віктора Ющенка нагороджена званням Героя України.

Ніна Матвієнко з великим успіхом гастролювала в Мексиці, Канаді, США, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки.

Народна артистка брала участь у Помаранчевій революції та Євромайдані.

Ніна_Матвієнко_на_Євромайдані
Ніна Матвієнко на Євромайдані

Матвієнко запам’яталася багатьом як виконавиця пісень “Квітка душа”, “Ой, летіли дикі гуси”, “Скрипаль”, “Чарівна скрипка”, “Пісня про матір”, “Сміються, плачуть солов’ї”, “Колискова”, “Мальви”, “Мила/Вій, “Що то за предиво”, “На городі явори”.

Співачка знімалася у фільмах, зокрема у стрічці “Як гартувалася сталь”.

Як поєднуються всенародна слава і скромний спосіб життя, чим дорожить і чого уникає, кого захищає та перед ким вибачається Ніна Матвієнко – дивіться у програмі “Сильна Доля”.

 

 

Відомі вислови Ніни Матвієнко:

«Сьогодні ми дивуємо світ… духом, незламністю та патріотизмом! Такого ще світ не бачив! І ми їх навчимо, як любити свої землі!».

«Я не можу впадати в депресію, адже я повинна захищати свою країну. У людини повинен бути внутрішній стержень. А депресія — для тих, у кого відсутній дух».

«Я просто працюю. Виконую те, що мені подобається – слова, музику. Якщо мені від цього боляче – значить, воно справжнє. Потрібно бути самим собою – таким, як ти є. Не замахуватися на те, що створили інші, а створювати щось своє »