OnlyFans в Україні: чому платформа така популярна, як заробляють моделі мільйони гривень та за що карають великими штрафами

Тра 4, 2024

Платформа OnlyFans залучила мільйони користувачів, а під час повномасштабного вторгення на ній навіть стали заробляти донати для ЗСУ. То в чому секрет популярності платформи?

Платформа OnlyFans залучила мільйони користувачів, а під час повномасштабного вторгення на ній навіть стали заробляти донати для ЗСУ. То в чому секрет популярності платформи?

Що таке OnlyFans та як він працює?

OnlyFans (Онліфанс) – це платформа для публікації відео, фото й аудіоконтенту. Вона шалено популярна в індустрії розваг для дорослих, але також використовується тренерами, фітнес-інструкторами, музикантами, блогерами та іншими публічними людьми. Суть у тому, що отримати контент фоловери можуть тільки по підписці. Підписка дозволяє якийсь час стежити за обраними людьми, і виглядає це як та сама передплата на Netflix або YouTubeMusic.

Історія створення Онліфанс

Британський підприємець Тім Стоклі раніше керував вебплатформою GlamGirls, яка спеціалізувалася на софткор-порнографії. Потім він заснував Customs4U, де клієнти могли робити індивідуальні замовлення відео у порномоделей. У листопаді 2016 року бізнесмен вирішив піти далі та створити доступний для всіх сервіс OnlyFans. Ця платформа дозволила моделям монетизувати свій контент і напряму взаємодіяти зі своєю аудиторією. Щоб заснувати таку велику платформу, Стоклі взяв у свого батька позику в розмірі 10 000 фунтів стерлінгів.
Всього за два роки після створення OnlyFans 75% акцій компанії придбав українсько-американський підприємець Леонід Радвінський, ставши таким чином одним з її директорів. Радвінський давно займається бізнесом у Великій Британії та вже володів компанією MyFreeCams на той час. Саме це стало відправною віхою в історії OnlyFans як платформи для дорослого контенту. Вже в грудні 2021 року засновник платформи Тім Стоклі оголосив про свій відхід з бізнесу, тоді ж на його місце прийшла Амрапалі Ган. У липні 2023 року генеральним директором OnlyFans стала Кейлі Блер, яка раніше обіймала посаду керівника зі стратегічних питань та операцій компанії.

Чому популярний ОнліФанс?

Спочатку інтерес до платформи OnlyFans підігрівали творці аматорського та професійного еротичного контенту. Популярні зірки могли заробляти сотні доларів завдяки своєму акаунту. Пандемія COVID-19 стала сильним поштовхом для розвитку цього напряму на ОнліФанс. З березня по квітень 2020 року база користувачів і творців контенту збільшилася на 75%.
Ще один пік популярності цієї платформи був після згадки Бейонсе в реміксі пісні Megan Thee Stallion “Savage” у квітні 2020 року. Тоді трафік збільшився на 15%, а генеральний директор Тім Стоклі стверджував, що на OnlyFans статистика реєстрацій становила приблизно 200 000 нових користувачів щодня (з них 6 000 – 8 000 творців контенту). 2020 рок став знаковим ще й тому, що на платформі зареєструвалося багато відомих особистостей, у тому числі Cardi B та Тайлер Поузі, а також такі медіагіганти, як Munchies та Barstool Sports, що додатково збільшило інтерес до сайту.

Скільки можна заробляти на OnlyFans в Україні

Найбільше передплатників на OnlyFans зараз має модель Blac Chyna – близько 16,2 млн осіб. Так, завдяки своєму профілю вона заробляє щонайменше 20 млн щомісяця. За словами українських моделей та результатами опитування серед активних креаторів, платформа OnlyFans дозволяє легко вийти на дохід у $400-700 на місяць.

При цьому, середній заробіток користувачів залежить від того, яким саме контентом ви займаєтесь, і становить в середньому до $150-200. Але, ставши дійсно популярною моделлю, можна почати заробляти від $1000 до $2500 лише на платних додаткових опціях та приватних повідомленнях.

В середньому на одному контенті можна заробити від 4,99 до 50 доларів. Користувачі самі визначають ціну за свої медіаматеріали. Додатковий контент можна продавати дорожче, ніж базовий, а за можливість завантажити щось ексклюзивне просити ще більше. При цьому варто враховувати, що платформі OnlyFans ви платите 20% від будь-якої суми, тож чим більше ви продаєте, тим більше вона заробляє.

Єдиною пересторогою для того, щоб почати заробляти на OnlyFans, є те, що закон України дійсно містить статті, за якими теоретично можна притягнути до відповідальності за певний вид контенту. Якщо ваш профіль визнають таким, що містить вже не просто еротичні, а порнографічні матеріали — на вас можуть завести кримінальну справу. Тому треба бути дуже обережним і не порушувати закон, щоб не нажити собі проблем.

В Україні немає конкретного законодавства, яке регулює діяльність платформи OnlyFans. Проте за публікацію фото та відео інтимного змісту накладають серйозні штрафи – до 68 тис. грн., а також накладати арешти та обмежувати свободу.
Такі покарання передбачено за розповсюдження порнографічних матеріалів, якими можуть визнати будь-які інтимні фото та відео, зокрема з OnlyFans.

Санкції прописані у ст. 301 Кримінального Кодексу України, яка передбачає, що поширення порнографії тягне за собою:

штраф від 17 000 до 68 000 грн;
арешт до 6 місяців;
обмеження свободи до 3 років.

При цьому сам OnlyFans, як і інші великі онлайн-платформи, сплачує податки до бюджету України.

Так, за 2023 рік платформа принесла скарбниці 944,1 тисяч доларів.