«Сильна духом»: Jasminka про власну війну

Кві 18, 2023
Jasminka
Фото: Jasminka

Українська співачка зі Швейцарії Jasminka ділиться подробицями складного періоду у своєму житті та розкриває секрет своєї внутрішньої сили.

12 квітня українська співачка зі Швейцарії Jasminka презентувала сингл у стилі реп під назвою «Ich Erzähl dir», який своєю чергою є коротким екскурсом історією України. Співачка не боїться зачіпати важливі теми для суспільства, особисті проблеми в житті та говорити про них у своїй творчості.

Jasminka ділиться подробицями складного періоду у своєму житті та розкриває секрет своєї внутрішньої сили.

 

Розкажіть про складні етапи у своєму житті?

У мене було багато складних етапів. У школі, починаючи з підліткового віку, мене булили через те, що я не так одягалась, як треба, що намагалася писати та робити свої пісні. Мене не засмучувало це, адже я навпаки захотіла всім доказати, що я краще і можу набагато більше.

Потім у 18 років я дізналася про те, що у мене почали руйнуватися гомілковостопні суглоби на двох ногах і мені довелося кинути танці, що були улюбленим хобі.

Звісно, для мене, як і для всіх нас, складний виявився початок повномасштабного вторгнення, на початку взагалі, думала, що це кінець, я зневірилася, у мене були думки, що Україна не витримає, а без неї я жити не зможу.

Україна — моє духовне місце, на той момент я була у Швейцарії, але коли дізналася цю новину, був період, коли я погано харчувалась, не могла повноцінно спати.

Я бачила всі новини, дивилася їх постійно, дуже переживала, але ясним променем в темному небі для мене стала деокупація Київщини.

В той момент я зрозуміла, що ми вистоїмо, до мене прийшли нові сили та натхнення, я взяла себе в руки, стала працювати та випускати нові пісні.

 

Як ви боролися в період операцій та чому не опустили руки?

На початку мене охопив жах, мені було 18, все життя попереду, але в той момент я не чула себе, я була в потоці дурних думок.

Через певний час, коли я заспокоїлась, то почала переконувати себе сама, що все буде добре, а коли здавалося, що все буде тільки гірше, маленька надія все одно залишалася. Також мені допомогла не здатися остаточно моя мрія, заради якої я здатна піти на все що завгодно.

 

Про що мріяли найбільше, коли відновите свої сили?

В першу чергу, я хотіла нормально ходити, а коли мій внутрішній голос говорив, що я впораюся з усіма викликами, то мріяла про танці, хоч і була охоплена страхом, втрачала всі надії, особливо, що не зможу повернутися до танців знову, але, як бачите, я знов можу танцювати.

Також я мріяла, що скоро зроблю нову пісню, яка буде динамічною, а в кліпі будуть певні танцювальні частини, де я також буду танцювати.

Поки цю мрію я не здійснила, адже не можу з фінансових труднощів, але я така людина, що не відкладає все на кращі часи, тому працюю аби зробити те, чого бажаю.

На сьогодні я хочу, аби всі знали свою країну, тому залучаю всіх послухати мою нову пісню, яка є коротким уроком з історії України — «Ich Erzähl dir».

 

На що може надихнути ваша історія інших?

Я хочу, аби кожен попри все ніколи не здавався, бо з будь-якої ситуації є вихід.

Просто буває таке, що ти його не бачиш, і щоб його побачити, треба подивитися на ситуацію з висоти або під іншим кутом.