Сьогодні TANKATAKA презентувала свій дебютний альбом “Анестезія”. Це символічний «знеболювальний засіб», який допомагає справлятися з важкими внутрішніми переживаннями.
TANKATAKA створила альбом, який об’єднує історії людей, що прагнуть знайти рівновагу у цьому непростому світі. Кожна пісня написана з початку повномасштабної війни, і разом вони складають темне музичне полотно з відчуттям надії, що пробивається крізь морок.
В альбомі зібрані найглибші та найтемніші переживання, які TANKATAKA відчувала за останні роки.
“Я проживала все через музику. Трагічні події в Україні сильно вразили мене на ментальному рівні: я відчувала себе дуже нестабільно і постійно перебувала в терапії” – ділиться співачка – “Цей альбом став для мене справжнім викликом. В мене часто траплялись нервові зриви, особливо під час записів вокалів. Було неймовірно складно опановувати себе і повертатись назад до роботи. Але я завжди відчувала внутрішню відповідальність перед собою і тими історіями, про які розповідаю в цьому альбомі.”
У роботі над звуковим оформленням альбому “Анестезія” TANKATAKA надихалася такими артистами, як The Internet, Depeche Mode, Grimes, Brent Faiyaz, Massive Attack, Tyla та Tinashe, що надало альбому унікальне поєднання інді-попу, трип-хопу, електроніки та альтернативного R&B. Така музична атмосфера занурює слухача в спектр емоцій від темних переживань до відчуття надії, що світло може подолати морок.
Головний трек альбому “Страта”, супроводжений кліпом, є закликом протистояти тиску і боротися за свободу. Він піднімає питання як боротьби України проти країни-агресора, так і боротьби жінок із патріархальними обмеженнями. Пісня гостро засуджує утиск прав жінок, закликаючи до солідарності:
Ми, як жінки, маємо підтримувати одна одну. Свободу дуже легко втратити, якщо перестати її відстоювати – коментує TANKATAKA.
Серед інших важливих пісень виділяються “Вітальня” та “Дзеркало”. В них TANKATAKA відкриває своє серце, демонструючи свої власні найпотаємніші страхи та переживання, від втрати близької людини до аутоагресивної поведінки.
Робота над альбомом “Анестезія” була тривалою та емоційно виснажливою: TANKATAKA поєднувала створення музики з основною роботою та боротьбою з особистими кризами. Спершу вона працювала разом із партнером Кирилом Майхопаром, але через емоційне вигорання залучила продюсера Даніеля Окаро, який допоміг завершити альбом. TANKATAKA також виступила співпродюсером майже всіх треків, надавши альбому особистого й інтимного звучання.
Альбом “Анестезія” немов картина імпресіоніста, яка написана широкими мазками та різними кольорами, що відображають емоційне хитання. Альбом вийшов дуже чесним і не намагається “сподобатися”, і саме в цьому полягає його унікальність. Це спосіб передати слухачу, що внутрішня криза – це не кінець, а можливість для відродження.
Я розумію, що багато з цих пісень уже не матимуть такого сильного емоційного резонансу з слухачами, адже їхні почуття змінилися, емоції стали менш гострими. Але це свідчить про те, що люди рухаються вперед, справляються з травмами і заліковують рани. Тепер цей альбом стане своєрідним літописом того часу, дзеркалом відчуттів і переживань, в якому кожен зможе побачити той непростий період життя. – ділиться TANKATAKA.