Топ 20 фактів, вислови із життя Андрія Кузьменка (Кузьма Скрябін) та актуальність його творчості сьогодні

Сер 6, 2024
Андрій Кузьменко (Кузьма Скрябін)
Фото: Андрій Кузьменко (Кузьма Скрябін)

Український музикант та автор пісень Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко).

Творчість Кузьми зачіпає з перших секунд навіть тих, хто раніше був з ним не знайомий. Багатьом Андрій Кузьменко запам’ятається життєрадісним чоловіком з унікальним почуттям гумору.

Андрій Кузьменко народився 17 серпня 1968 року у Самборі Львівської області. А свій творчий шлях він розпочав у Новояворівську, куди пізніше переїхала його родина. За знаком Зодіаку він Лев. Його знали як музиканта, який проміняв фанерну електрогітару на фортепіано, і під впливом батьків пішов у ненависну йому музичну школу.

 

Цікаві факти:

1. У дитинстві Кузьма мріяв стати водієм сміттєвоза. Проте здобув освіту у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького за спеціальністю стоматолог.

2. Кузьма служив у прикордонних військах. Він навіть отримав звання лейтенанта медичної служби.

3. У 2000 році гурт “Скрябін” розпався, проте популярність Андрія почала сильно зростати. На той час він був ведучим власного хіт-параду “Гаряча сімка”, а 2003 року став ведучим музичного проєкту “Шанс” разом зі співачкою Наталією Могилевською.

4. У шкільні роки Кузьма створив свою першу музичну групу “Ланцюгова реакція”

5. Серед хобі Кузьми були біатлон, плавання та письменництво. Він написав кілька книг: “Я, “Побєда” і Берлін”, “Я, Паштет і Армія”, “Місто, в якому не ходять гроші”, “Я, Шонік і Шпіцберген”.

6. За своє життя Кузьма записав близько 20 студійних альбомів, зняв 52 кліпи та створив безліч хітів.

7. Присвятив подіям в Україні революційний хіт “Революція у вогні”, який під час буремних подій на Майдані відмовлялися крутити радіостанції.

8. Любов до музики прищепила мама – вчителька музики.

9. У 2020 році президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив Андрія Кузьменка званням Героя України. Посмертно нагороджений орденом «Захисник кордонів батьківської землі» під номером 001.

10. Є автором гурту “Пающие трусы” та першим вчителем гурту DZIDZIO.

11. Першим поштовхом до меломанії була пісня The Beatles Lady Madonna

12. Вдома тримав автомат, аби у випадку нападу захистити родину від агресорів.

13. Має доньку Марію-Барбару, яку назвав на честь актриси Барбари Брильської.

14. Мати Андрія Кузьменка в пам’ять про сина написала і видала книгу «Моя дорога птаха. Мамина книжка». Частина грошей від продажу книги йде у Благодійний фонд Кузьми Скрябіна.

15. У 2020 році дочка Кузьми відкрила в Києві кафе, яке присвятила батьку. На стінах закладу написані відомі фрази з пісень артиста.

16. На початку гурт “Скрябін” мав власну репетиційну кімнату — занедбаний буфет у палаці культури «Кристал». Хлопці слізно благали його директора виділити хоч якесь приміщення. Так вони отримали маленьку захаращену кімнату, яку вже через два тижні було не впізнати.

17. У музичній школі вибирав твори Вівальді та Штрауса
«До класики ставлюся з повагою. Страшно люблю Штрауса, Вівальді, Чайковського. Ненавиджу Кобалевського і Рахманінова – під них руки ламав в школі ».

18. Після переїзду до Києва музикантам було тяжко. Потрібно було винаймати квартиру, повертати витрачені на касети та компакт-диск кошти. У коридорі в Кузьми завжди стояла каністра з пальним, яку він жартома називав «квиток додому».

19. Відома композиція «Мовчати» з’явилась, коли в будинку Скрябіна вимкнули світло. Кузьма з дружиною просто лежали, намагаючись заснути, аж раптом музикант схопився і почав писати. Так і народилася ця пісня.

20. Ні продаж дисків, ні гастролі не приносили потрібного прибутку, тому «Скрябін» почав виступати на корпоративах. Щоб довести, що там їх ніхто не слухає, Кузьма виконав однакову пісню чотири рази поспіль — цього дійсно ніхто не помітив.

 

Цитати Андрія Кузьменко:

 

Якщо у вас немає гармонії — то беріть гармонь і гармонуйте!!!

Я не знав, що її виконують Бітли, я прочитав назву на конверті значно пізніше. Мене здивувало інше: наскільки простою виявилася музика і наскільки сильно вона “вставляла”… Я зробив електрогітару з фанери, розмалював, як має бути, і почав лабати на ній… Зігравши цю мелодію на своєму піаніно, я відчув такий душевний підйом, що почав придумувати мелодії сам…

Які ви жінки все-таки примітивні. Франція одна у вас у голові!

Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити собі горб від того, що навколо самi проблеми.

Критика то ужасна штука. Критику можна слухати лише від тих людей, що досягли вищого рівня аніж ти. Люди, які не досяли навіть твого рівня, вони тобі завидують, а не критикують. То є нормальна природня реакція людини.

Якби теперішній Кузьма побачив тодішнього Кузьму, сказав би: “Хлопче, стисни зуби! Через двадцять років все буде — краще нікуди!

Можна опустити руки, сказати: немає грошей, немає охоти… А можна засучити рукава і вже зараз починати плекати своє майбутнє!

Давай виключим світло і будем мовчати про то, шо не можна словами сказати…

Зайди в холодну воду, не бійся намочити ноги

З мене вояка такий собі. З моїми грижами, вирізаними мізками, я там буду рівно півгодини і на тому закінчиться моя бравада військова. А в тилу я досить потужний чувак.