Тільки музика, що заповнює мою голову, дає чисту енергію та любов
Шість років тому він залишив організаційну роботу, щоб присвятити себе мрії.
У дитинстві він слухав Queen і захоплювався талантом Фредді Меркурі, а сьогодні у нього свій колектив, не схожий на інші.
Цієї осені вийшов 22 трек команди, а поки хлопці щосили готують нову концертну програму.
Про творчість, патріотизм, мотивацію та любов у нових піснях і натхнення – фронтмен музичного бренду «ВАСЯЯН» Василь Ковалів.
– Чому «ВАСЯЯН» ви називаєте музичним брендом?
– У нас немає єдиного складу: кожен раз в залежності від композицій ми міняємо і склад, і кількість музикантів.
Все залежить від індивідуального аранжування пісні, її ідеї і концепції. Постійних учасників, включно зі мною, троє.
– Як з’явилася назва?
– Спільними зусиллями. У цьому брали участь дорогі мені люди. «ВАСЯЯН» – моє ім’я та ім’я мого батька – ЯН, який познайомив і ввів мене в світ музики.
Я вірю, що кожне слово, кожна буква несе в собі інформацію.
– Звучить символічно.
– Такий підхід у мене до всього. Я люблю все, що несе в собі розвиток, не люблю ні обмежень, ні рамок.
– Що для вас означають рамки?
– Уявіть, ти знаходишся в творчому процесі і приходить класна ідея, але ти раптом починаєш думати про те, як це сприйме публіка або інші музиканти.
Як тільки ти починаєш аналізувати все це, сам цим же і створюєш собі рамки.
Коли музикант «піднімається» над цими нюансами, тоді він по-справжньому займається творчістю і створює музику, яка подобається. Або не подобається.
– Ваша перша спеціальність (геодезія та землеустрій – прим.) Ніяк не пов’язана з музикою. Як ви зважилися залишити стабільну роботу і зайнятися шоу-бізнесом?
– В якийсь момент я зрозумів, що музикою, творчістю я висловлюю себе найкраще. І мені дуже пощастило знайти себе, коли я вступив на “Естрадний вокал” у КІМ Глієра.
З тих пір, як я присвятив себе творчості, ні разу не прокинувся з думкою: «Боже, треба йти на роботу!».
Так, шоу-бізнес – це свого роду рулетка: сьогодні заробив, завтра – ні. Але музика настільки мене заряджає і робить щасливим, що готовий працювати з ранку до ночі.
– Ви граєте в авторському стилі. У чому його особливість?
– Ми з’єднуємо кілька стилів, які дуже вдало взаємодіють між собою. Ми граємо поп, поп-фанк, поп-соул, а вокал я чергую з речитативом. Виходить інтригуюче поєднання.
– Складно було знайти однодумців?
– Я підбираю людей цілеспрямованих, готових на ризики і творчі експерименти. Починаючи будь-який проект, ризикує кожен, хто бере в ньому участь.
Але вже якщо ризикувати, так з тими, кому довіряєш і поділяєш погляди. Тоді це виправданий ризик, який, крім усього, може дати дуже цікаві результати.
– Як ви думаєте, що головне для успіху в шоу-бізнесі?
– Декілька складових: пісня-хіт, філософія бренду, команда, фінанси, тайм менеджмент, маркетинг, рекламна інтеграція, професіоналізм.
Головну роль у музичному процесі складають правильно підібрані люди, як одна команда.
Дуже важливо, щоб колектив був єдиним цілим – публіка не повинна відчувати з нашого боку ніякого дисонансу.
– Наскільки важливо створювати музику, орієнтуючись виключно на переваги публіки? Що найважливіше для того, щоб музика сподобалася?
– Музика повинна бути справжньою і попадати в душу народу, який приходить на концерт за емоціями і навчитись відчувати свого глядача.
– Чому ви не випускаєте альбоми, а тільки сингли?
– Кожен наш трек звучить, як одна унікальна життєва історія чи момент, який починається і завершується в пісні та не поєднюється в альбом.
Для мене важлива якість у піснях та довготривалість прослуховувань в українському музичному просторі, що для сингла є більш успішною під час просування.
– Про що ваші пісні?
– Я пишу тільки про те, що бачу, відчуваю і переживаю: про людей які мене оточують та надихають, про роздуми над минулим і майбутнім, про успіхи та поразки, про любов та буденність.
– Пісня «Осінь» теж про особисте?
– Так. Осінь приходить в гості – звучить як мантра в приспіві та набуває форму внутрішнього діалогу молодої людини, якій не вистачає уваги та підтримки.
– Що для вас найскладніше в шоу-бізнесі?
– Одним із важливих факторів – це врегулювання авторських виплат на державному рівні та контроль в межах росповсюдження всього контенту, який виготовляється за рахунок авторів.
Концертні зали, які в різних регіонах України не є в хорошому стані. А також хочеться вірити, що україномовні пісні замінять ішомовні треки, як національний бренд.
– Ви пишете музику, тексти, займаєтеся просуванням і менеджментом свого проекту? Чи не заважає організаційна робота творчості?
– Я навчився розділяти. І дуже добре розумію, що є творчість і бізнес, система почуттів і система монетизації.
– Що робить вас щасливим?
– Той момент, коли я співаю на сцені, працюю в студії над аранжуванням чи написанням тексту з мелодією. Я щасливий, що займаюсь своєю улюбленою справою.