«Все починається з сім’ї» – TANKATAKA про вплив домашнього насильства на війну в Україні у новому синглі «Інопланетяни»

Чер 15, 2023
TANKATAKA — Інопланетяни
Фото: TANKATAKA

TANKATAKA презентувала нову роботу «Інопланетяни», у якій звертає увагу на проблему домашнього насильства та пояснює важливість обговорення цієї теми в умовах війни.

Для мене тема домашнього насильства завжди була дуже особистою, бо із самого дитинства я бачила навколо себе прояви жорстокості серед близьких мені людей. Були як «літаючі тарілки», так і «космос» під очима жінок. Тому зараз для мене принципово не мовчати про це, а за можливості через свою творчість говорити про проблематику домашнього насильства на широку аудиторію, бо мовчання тільки посилює і нормалізує це явище. Так і виникла пісня “Інопланетяни”.

Повномасштабна війна, яка триває в Україні, не зупиняє вчинення правопорушень, які були поширеними в нашій державі й раніше.

Домашнє насильство є одним із тих явищ, яке у період війни може лише загострюватися і при цьому залишатися невидимим.

На очах моїх весь космос
Та ти би знав, як то непросто
Волати в вакуум, дихати носом
Коли скафандру немає геть

Виходом синглу «Інопланетяни» саме зараз, в воєнний час, я хочу підкреслити, що домашнє насильство в умовах війни в Україні нікуди не зникло. Ми маємо ще більш посилено говорити про це і звертати увагу на необхідність його профілактики та запобігання його появи, бо загалом насильство – це одна велика комплексна проблема, рішення якої має починатися ще з сім’ї.

Попри війну, органи та установи повинні докласти максимальних зусиль аби факти домашнього насильства не замовчувалися, а постраждалі були видимі, зверталися по допомогу та отримували належний захист своїх прав. На жаль люди зараз менше звертаються по юридичну допомогу через бар’єри, зумовлені війною.

Для багатьох ця проблема є “не на часі”, оскільки в держави вистачає проблем, і загалом це зараз не в пріоритеті.

Війна є лакмусовим папірцем, який посилює будь-які проблеми та кризи в суспільстві, і ми ще достеменно не знаємо, у що може вилитись нам війна у плані погіршення ситуації із домашнім насильством.
Мені вкрай важливо максимально голосно привертати увагу до цієї теми і не знімати з неї фокус. І я хочу, щоб пісня «Інопланетяни» стала нагадуванням про те, що домашнє насильство – це ненормально. Щоб слухачі і слухачки відчули підтримку і те, що їх проблеми важливі у будь-який час. Я хочу, щоб вони були почуті.

Хоча ми не є інопланетяни,
Та літаючих тарілок багато в нас.
І бодай вони летять над головами,
NASA рятувати не дають наказ.

Цей танцювальний synth-pop трек на складну соціальну тему навмисно загорнуто в жваву «обгортку», щоб підкреслити контраст зі змістом тексту.

Даний прийом використано аби підсвітити те, що останнім часом люди не завжди вслуховуються в текст і звертають увагу лише на музичну складову.

Слухай сингл «Інопланетяни» від TANKATAKA на всіх стримінг майданчиках