“Я любив вас усіх, а найбільше любив Україну …”: Цікаві факти, легендарного Назарія Яремчука

Сер 5, 2024
Народний артист та Герой України, Назарій Яремчук помер у 43 роки, але залишив по собі великий доробок пісень, які наразі співають сучасні виконавці. Назарій став зіркою ще в ансамблі Смерічка, виступав разом із Софією Ротару та Володимиром Івасюком.
Фото: Назарій Яремчук

Назарій Яремчук завжди співав для України і про Україну. Виступав у найменших селах і збирав стадіони. Саме в його виконанні Червона рута та Водограй стали національними хітами, які він виконував по всьому світу.

Народний артист та Герой України, Назарій Яремчук помер у 43 роки, але залишив по собі великий доробок пісень, які наразі співають сучасні виконавці.

Назарій став зіркою ще в ансамблі Смерічка, виступав разом із Софією Ротару та Володимиром Івасюком. З Василем Зінкевичем довго працював у дуеті.

Відомий насамперед виконанням українських пісень: «Незрівняний світ краси», «Чуєш мамо», «Якщо мине любов», «Батько і мати», «Зачаруй», «А матіоли цвіт» «Червона рута», «Водограй», «Смерекова хата», «Стожари», «Гай, зелений гай», «Родина», «Я піду в далекі гори», «Пісня буде поміж нас», «Писанка», «Гей ви, козаченьки», «Я ще не все тобі сказав» та інші.

Цікаві факти про Назарія Яремчука:

1. Назарій Яремчук спочатку навчався на географа.
2. Назарій був четвертою дитиною у сім’ї. Коли він народився, його батькові виповнилося вже 64 роки.
3. Назарій вів щоденник з 1977 року: кожен день, де б він не був, проаналізовано і записано.
4. Під час перших гастролей “Смерічка” давала щодня по три концерти “на живо”.
5. Назарій неодноразово співав у Чорнобилі для ліквідаторів.
6. Назарій рано осиротів, тому особливе місце в його репертуарі посідала пісня «Родина» (сл. Вадима Крищенка, муз. Олександра Злотника).
7. Рідний брат Назарія, старший за нього на 27 років, жив у Канаді, а похований на Буковині
8. 1987 року Назарію присвоєно звання Народного артиста України.
9. У березні 1996 року Указом Президента України Назарію Яремчуку посмертно присуджено Державну премію ім. Шевченка.
10. Після школи Назар не пройшов за конкурсом при вступі до Чернівецького університету і, як виявилося, на щастя, бо інакше не потрапив би у «Смерічку». Вчився на курсах шоферів у Будинку культури. Саме там і відбувалися репетиції «Смерічки».