Як звучить Львів сьогодні: вийшов четвертий випуск «Як звучить світ… Україна»

Сер 5, 2023
Як звучить Львів
Фото: Як звучить Львів

Львівський трамвай, автентичні музичні інструменти та електронний саунд у четвертому випуску «Як звучить світ… Україна»

На YouTube-каналі «УкрЮтюбПроєкт» 8 березня вийшов четвертий випуск проєкту «Як звучить світ… Україна», який розповідає про найбільше місто Заходу України – Львів. Автори проєкту Євген та Наталія Синельникови разом з ведучим, композитором Євгеном Філатовим продемонстрували у відео сучасне життя львів’ян та вимушених переселенців, а також зміни, які відбулися у місті з приходом повномасштабної війни.

Місто Лева має багатогранну історію, у ньому поєдналися культури різних країн, про що свідчать пам’ятки архітектури, тематичні заклади та музеї.

Воно має свій неповторний шарм та автентичність. Але за минулий рік Львів став прихистком для десятків тисяч людей, що рятувалися від наступу російських військ, і це внесло свої корективи. У випуску зібрані як знайомі та притаманні місту звуки, так і нові, ті, що привнесли останні події у країні.

Звучання органу та раритетного, врятованого від окупантів фортепіано, сучасної ліри та труби з Ратуші, трамваю, вуличних музикантів й електронного саунду – все це поєдналося у мотивуючий композиції, присвячений місту Львів. У цій мелодії поєдналися стародавні пам’ятки міста та сучасні історії вимушених переселенців і добродіїв, які присвятили свою діяльність допомозі тим, кому зараз найважче.

Для багатьох Львів – це Площа Ринок, Ратуша, Оперний театр, парк Шевченка та багато інших місць, відомих кожному туристу та просто гостям міста.

І, звісно, ми не оминули всім знайомих звуків, притаманним місту. Але хотілося ще показати ті позитивні зміни, які дійсно надихають, викликають щиру повагу та віру у світле завтра. Навіть у часи смутку і скрути українці не здаються, продовжують щось будувати, створювати нове, допомагати ближньому, розвиватися.

Це круто, це мотивує рухатися, жити не тільки заради себе, а й задля кращого майбутнього нашої держави, – прокоментували випуск автори проєкту «Як звучить світ… Україна».

У першому сезоні «Як звучить світ… Україна» Євген створив шість треків для шести українських міст: Київ, Верховина, Львів, Одеса, Харків та Чернігів, епізод про який уже вийшов. Пілотний епізод про Харків зняли у жовтні 2021 року, але тепер його покажуть останнім у якості найсвіжішої документалістики мирного Харкова на сьогодні.
Знімальний період тривав два місяці. Восени зйомки розпочали з Чернігова, а в грудні закінчились у студії. На кожне місто витрачали по чотири знімальні дні.

Ведучим став композитор Євген Філатов.