Євробачення-2024: хто віддав Україні найбільше балів та що відомо про переможця зі Швейцарії

Тра 12, 2024
У Мальме завершився фінал пісенного конкурсу Євробачення 2024 перемогу отримали небінарний співак Nemo зі Швейцарії з піснею The Code.
Фото: alyona alyona & Jerry Heil

У Мальме завершився фінал пісенного конкурсу Євробачення 2024 перемогу отримали небінарний співак Nemo зі Швейцарії з піснею The Code.

Nemo (вживають займенник “вони”) так хвилювалися на сцені, що випадково розбили кришталеву нагороду. Але вже через декілька хвилин їм видали нову, таку ж саму статуетку.

Щоб показати послання свободи та самоідентичності, Nemo спланували свій виступ на Євробаченні як сценарій до фільму. Демонструючи дивовижний фальцет, вони співали і обертались на сцені на гігантській срібній платформі. Як вони не падають – питання, яке часто ставили під час їхнього виступу.

Nemo також вразили Євробачення яскравим і водночас ніжним образом, який складався зі спідниці та болеро.

Друге місце посіла Хорватія. Її представляв неординарний артист Baby Lasagna (Бейбі Лазанья), який “запалив” своїм треком “Rim Tim Dagi Dim”.

Свою кар’єру Пурішич почав з хорватського рок-гурту Manntra, де він був гітаристом. Там артист грав з 2011 по 2016 роки. Потім музикант повернувся до гурту у 2018 році. Втім, він усе ж завершив кар’єру у Manntra.

У 2023 році артист вперше почав використовувати свій псевдонім. Цікаво, що Baby Lasagna потрапив на Євробачення буквально дивом. Він був першим дублером, якого спеціально “тримали” на випадок, якщо усі інші кандидати відмовляться від участі в пісенному конкурсі.

Дует від України alyona alyona & Jerry Heil посіли третє місце з піснею “Teresa & Maria”, набравши загалом 453 бали.

Найвищі 12 балів Україна отримала від Чехії та Молдови.
10 — Естонія, Франція, Польща
8 — Ізраїль, Фінляндія, Латвія
7 — Хорватія
6 — Данія, Австрія, Португалія, Литва
5 — Люксембург, Грузія
4 — Норвегія, Німеччина
3 — Ісландія, Швеція
2 — Швейцарія, Греція, Нідерланди, Ірландія
1 — Азербайджан, Бельгія, Кіпр, Сербія